• kadir mısıroğlu

  4392.
  Yunan tohumudur. Türk milletini Atatürk e düşman etmek için dış güçlere çalışmıştır.
  2 -2 ... benimhalaumudumvar
 • burdur

  209.
  Şehirde bir ölü toprağı var. Kimse mutlu değil. Zengini ayrı bir mutsuz fakiri ayrı bir mutsuz. Mülteci bile yok. Suriyeliler bile tercih etmiyor. Yemek kültürü diplerde. Köylüsü çok pis. Ahırda giydiği bot ile evine giriyor adam. Bir ayran yapıyorlar içinde tezek geziyor. Şehirlisi ayrı bir içici. Geçer saydım Şehir merkezinde 50 tane birahane var. Genelev yok ama bir 30 tane randevu evi var. Karısını aldatmayan erkek yok. Burdur da yakalanmak istemeyen Antalya ya gidiyor. Kimse misafirperver değil. Selam veriyorsun cevap veren yok. Dışarıda yemek yeme kültürü yok. Zaten yemek yapmasını bilen yok. Keşkek, kuru fasulye, nohut, hoşaf felan. Hepsinin derdi para biriktirmek ve ev alıp kiraya vermek. Hayatında Denize bile girmeyen adamın Antalya da 5 tane evi var. Batıya doğru yani karamanlı ilçesinden Fethiye ye doğru bir medenileşme başlıyor. insanlar daha bir misafir Perver ve hoş sohbet. Ama Burdur ve Isparta tarafı maalesef böyle.
  4 ... benimhalaumudumvar
 • hdp li mithat sancar dan çözüm süreci açıklaması

  5.
  Cumhuriyet Halk Partisi çözüm yeri meclis dedi. Yani ben habur dan adam geçirmem, osloda pkk ile görüşmem dedi. Hdp eğer pkk dan ipini koparır ise çok şey değişir bu memlekette. Ama ilk şey şu hırsız nursuz hükümeti seçim yoluyla yollamak ondan sonrası ne terör kalacak. Nede anti demokratik uygulamalar.
  2 -4 ... benimhalaumudumvar
 • ekrem imamoğlu

  2536.
  iyi etmiş. 44 bin kişi ekmek parası buldu. Akp olsaydı işsiz kalacaklardı. 13 bin kişi ise nasıl torpil bulduysa yine bulup başka yerlere yerleşsin. Çoğu bankamatik memuruydu zaten.
  4 ... benimhalaumudumvar
 • hayrettin karaman ın son fetvası

  17.
  islamcıların islam ne yapmayın derse yaptığı günleri görüyoruz.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • ermenistan a kapalı olan sınır kapısının açılması

  9.
  30 yıldır aynı terane. Ermenistan hala Azerbaycan ile Türkiye nin aynı ırk olduğunu idrak edemedi.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • mete gazoz

  136.
  Az önce yasemin alagöz ile dünya şampiyonası üçüncülüğü elde etmiştir.
  ... benimhalaumudumvar
 • akp nin sonu

  54.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2187749/+
  ... benimhalaumudumvar
 • vakit tamamdır rize yi size teslim edeceğiz

  4.
  Rize temelli değil ama özellikle Anadolu da durum vahim. Halk ekmek büfesinin önünden geçerken saydım tam 50 kişi sıra olmuş ekmek alıyordu. Hepsinin elinde torba yani adamlar poşet parasını bile hesap edecek duruma düşmüş ki bulunduğum muhit akp nin kalesi.

  Bu insanların ben yeterli meyve veya kuruyemiş aldıklarını sanmıyorum. Balık yediklerini sanmıyorum. Et zaten hak getire.

  Ama Allah'tan temennim akp bir kez daha iktidar olsun. Aç kaldıklarını görmek istiyorum. Hayatımızın içine eden beyni bile karbonhidrat olmuş bu insanlar yüzünden bu hale geldik.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • taksi şoförlerinin ayda 9000 tl kazanması

  3.
  Alakası yoktur. Diyelim ki 300 lira. Önce 300 lira plaka sahibi alır. Bunu şoför kazandı diyelim. 300 lira durak alır. O gün taksi 600 lira toplayamadı mı diyelim mi durağın 100 lira alacağı var. Ertesi gün durak 400 lira ister. 3 gün içeride kal kapıya kor. 600 lira üstü her zaman senindir. Ama durak yakıt koymaz, bakımını yaptırmaz, lastiğini değiştirmez. Ne varsa şoför kendi cebinden yapar. Bin lira kazanırsan geçinirsin. Kazanamaz isen açsın. Taksicilik böyle lanet bir meslek. ibb nin önüne taş koyulmasa istanbul düzelecekti ama....
  -2 ... benimhalaumudumvar
 • galatasaray

  21047.
  19 şut çekimisiz gol atamadık diyor. Forvete top gitmiyor ki, hadi onu da geçtim vurduğunuz bir top da kaleyi bulmuyor, çift forvet var sahada lan bir tane orta gelmez mi ?? Bir tek top atılmaz mi forvete sahada lider oyuncu yok tmm takım gençleşiyor da. LiDER kim ?? Topu alan kaptırmamak için geri veriyor. Gol Kralını Koysan Galatasaraya kendi çabaları ile 1 gol zor atar. Böyle top mu oynatılir. Beğenmedikleri TUDOR yaptığı transferlerle takımın 3 senelik iskeletini oluşturdu. (siz hala kerameti terimde arayın). Bitik arda, Babel ,feguli Ömer, bunlar bu takımın oyuncusu değil. Dikine top sürecek, adam gibi orta yapacak, oyuncular lazım, Mustafa Beşiktaşta olsa şuan 8/9 gol atmıştı en az.
  ... benimhalaumudumvar
 • chp li ilçe başkanından skandal sözler

  12.
  Ne demiş anlamadım. Kökünü kazıyacağız derken bu siyasi anlayışın, hırsız düzenin kökünü kazıyacağız diyor.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • levent üsteğmen

  12.
  2007 yılında Üsteğmendi. Aradan 14 sene geçti. O senelerde deniz Yüzbaşı ile arasında birkaç yıl vardı. Yani levent 1-2 yıla Yüzbaşı olacaktı. Yüzbaşı terfi süresi 6 yıl, Binbaşı terfi süresi 5 yıl, muhtemelen şu anda levent Yarbay dır. Albay olmasına ramak kalmıştır.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • kuran evrenseldir

  17.
  Ehl-i sünnet alimleri Kuran evrenseldir diye bir sloganla dini yaymaya çalışsalar da yaptıkları içtihatlar evrensel değildir.

  Ehl-i sünnet müçtehitleri, evreni ikiye bölerler:

  1) Dar-ul islam
  2) Dar-ul Harp

  Onlara göre Kuran'ın emirleri sadece dar-ul islam'da yani islam ile yönetilen ülkelerde geçer, dar-ul harpte yani islam ile yönetilmeyen ülkelerde geçerli olan hukuk savaş hukukudur, bu ülkelerde yaşayan müslümanlar dahi Kuran'ın emirlerine uymayabilirler, mesela eğer gayr-i müslimi zayıf düşürecekse faizle borç verebilirler hatta alabilirler, fuhuş yaptırıp, kumar oynabilirler, yalan da söylemek tabii ki dar-ul harpte mübahtır.

  Yani ehl-i sünnete göre Kuran'daki her kural evrenin tümünde geçerli değildir.

  Örneğin tsk ya 25 senedir sızan fetönün içki içmesi, açık kadınlar ile evlenmesi vs.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • son 5 yılın en başarılı futbol takımı

  4.
  Türkiye de futbol takımı mı var? Avrupa da ilk 20 ye bile giremeyecekler önümüzdeki yıllarda.
  ... benimhalaumudumvar
 • chp iktidara gelirse amerika kuklası olma ihtimali

  9.
  1923 te chp kimin kucağına oturduysa şimdide onun kucağına oturur. 1974 te Kıbrıs a çıkıp ambargo yiyende chp ydi.
  1 -2 ... benimhalaumudumvar
 • 19 eylül 2021 türkiye ispanya ampute futbol maçı

  9.
  Adamlar 5 maçta 34 gol attı.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • sarıkamış ı anıp enver paşa ya tek söz etmemek

  3.
  Baküyü ermenilerden kazıyarak temizleyende Enver paşaydı. Bakın şu an Ermenistan başkenti erivan (revan) bundan 150 sene önce yüzde 99 u Türk olan bir şehirdi. Aynısını baküye yapacaklardı. Enver Paşa ermenileni kovarken bile baküde ermeni nüfusu Türk nufusuna yaklaşmıştı bile. Onun için tarih öyle kolay ön yargı sahibi olabilecek bir durum değildir. Enver paşanın yaptığı hatalarda vardır ama hizmetleride vardır.
  ... benimhalaumudumvar
 • arapların üstün ırk olması

  99.
  O kadar üstünler ki yüzde 90 nı batıya kaçmayı düşünüyor.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • almanya da tramvay yolunda namaz kılan çomar

  7.
  Çıkıp geldiği Müslüman ülkeye gönderirim ben olsam.
  ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum