• ateistlere bir ayet bırak

  20.
  Ateistin inanmadığı kitaptan bırakılan ayetlerdir. Nasıl bir düşünce yapısı bu yerebbim.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • 8 mart 2021 hdp nin kapatılması

  4.
  Hdp, gerek akp gerekse MHP için oy kaynağı, tabanlarını diri tutmanın önemli bir figüranı, kapatmazlar merak etmeyin. Kapatılsın bütün milletvekillerine hatta parti üyelerine siyasi yasak gelsin bakın bu memlekette terör kalıyor mu?
  -1 ... benimhalaumudumvar
 • chp oylarımı bölmezse gelecek seçimde iktidarım

  5.
  Kesin ruh sağlığı bozuldu bunun kesin.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 10 bin entry den sonra emekli olmak

  1.
  Niyetim bu doğrultudadır. Alışkanlık olmasa şimdi bırakırım ama ne zaman telefonu alsam direk buraya giriyorum. istemsizce yazıyorum.
  ... benimhalaumudumvar
 • hazar imparatorlugu

  8.
  Bu devletin yıkılması ile talkan katliamı meydana gelmiştir. Hazarlar halife Ömer dönemindeki Müslüman akınlarını iyi kestiler ama yıkılınca maalesef orta Asya da türkler meydana gelen siyasi boşluk sebebi ile kolay yem haline geldiler.
  ... benimhalaumudumvar
 • fenerbahçelilerin ömrü

  2.
  Ben bir Galatasaray lı olarak Galatasaray şampiyonluklarını saymaktan bıktım artık. Sırf gördüklerim 1997,98,99,2000,2002
  2006,2008,2012,2013,2015,2018,2019 bu nedir ya.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • bizi bu fatih terim hegemonyasından kurtarın

  5.
  Hala Galatasaray ın başarısını fatih terime bağlayanlar var. Fenerbahçe futbol takımından neden bir bok olmadığı anlaşılıyor.
  ... benimhalaumudumvar
 • 10 aralık 2013 galatasaray juventus maçı

  257.
  iş yerinde takip etmiştim tekrar maçını. Tabi tuşlu telefon var bende. Akıllı telefon yok. Mesai saatleri bilgisayar sistemi internete girmeyi yasaklıyor. Saat 12:00-14:00 arası serbest birtek. O saatte maç kolik i açıp canlı skordan siteyi sabit tuttum. Yanlışlıkla f5 e bassak gitti yani. inanılmaz bir kalabalık var. işimi yapıp ara sıra ekrana bakıyorum. Bir süre iş yapıp tekrar ekrana döndüğümde 1-0 yazısını gördüm. Ulan dedim snajder. Başımda bekleyen vatandaş anlamadım dedi. Kusura bakma abi sistem ara sıra donuyor ona kızdım dedim. Akşam kar yağarken çıktık. Hemen eve gelip star TV yi açtım. O güzel golü tekrar tekrar izledim. Çok güzel bir anıydı benim için.
  ... benimhalaumudumvar
 • 14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçı

  36.
  Muhammed islamı yayıyor son 1 aydır Türk futbolunda.
  ... benimhalaumudumvar
 • muharrem ince

  3205.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2128446/+

  Asacan kesecen ama yandaş kanalda gezecen. Buna inanan arkadaşlara gelsin.
  Yüzsüzlüğün taban yaptığı an.
  2 -4 ... benimhalaumudumvar
 • pkk nın şehit ettiği 13 vatandaşın kimlikleri

  11.
  3 senedir hdp binası önünde yatan pkk lı anneleri destekleyeceğinize 6 senedir esir olan şu askerleri kurtarsaydınız. Siyasetiniz batsın.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • murat karayılan a alternatif infaz şekilleri

  20.
  Süleyman soylu birinden hesap soracaktı ne oldu ona?

  Murat karayılan ı kandilde sanıyorsunuz değil mi? Adam Allah bilir hangi ülkede nerede sefa sürüyor?

  Sırf oy kayıplarını azaltmak için operasyon yapıp bu 13 vatan evladının onursuzca katline sebep oldunuz.

  Tabi chp yi suçlamak kolay. 1990 larda Tansu çiller bile bunlardan 10 kat daha erkekmiş. Hdp yi kapatın, pkk ya bildiğin 50 bin askeri gönderin. Ağzından pkk lafı çıkanı içeri atın bakalım terör kalıyor mu?

  Ama yapamazsınız ki pkk size lazım. Seçim zamanı belki işinize yarayacak değil mi? Belki trt de çıkacaklar felan.

  Bıktım siyasetinizden.
  ... benimhalaumudumvar
 • salam vs sosis vs sucuk

  16.
  işlenmiş gıda oldukları için oldukça zararlı ama bir o kadarda leziz yemekler. Canım sosisli çekti. Nereden bulacağım şu pandemi zamanı?
  ... benimhalaumudumvar
 • türkiye de laiklik kaldırılırsa ne olur

  2.
  Şeriata zemin hazırlanmış olur.
  ... benimhalaumudumvar
 • kadir topbaş

  496.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2128272/+

  Güzel ülkemden çalıp arap diyarlarında din eğlencesi yapmaya benzemez hayat... Adalet birgün muhakkak kapınıza uğrar... Biz sizi ülkeyi nasıl vicdansızca soyduğunuzdan tanırız... Ardından rahmet okutacak kişiler onurlu yaşamalı bu hayatta... Hakkımızı helal etmiyoruz...
  10 -6 ... benimhalaumudumvar
 • 14 şubat 2021 günü ayrılan çift

  1.
  istanbul içerenköy’de aynı mahallede yaşayan Alper Türkmen (28) ve Itır Şenoğlu’nun (25) lise sıralarında başlayan ilişkileri 9. yılında ani bir kararla sona erdi. Artık bu yaza evlenmeleri beklenen çiftin tam da Sevgililer Günü’nde ayrılmalarının yankıları sürüyor.

  Konu hakkında önce kimseyle konuşmak istemediğini söyleyen Alper Türkmen, eski sevgilisi Itır Şenoğlu’nun bu öğlen saatlerinde Facebook duvarına “Hayatımın yönetmeni benim. Ben yazarım, sen oynarsın güzelim” yazmasının ardından suskunluğunu bozarak mikrofonların karşısına geçti. Türkmen'in açıklamalarından bazı önemli satır başları şöyle:

  "Kötü mü ettim?"

  “9 yıldır birlikteydik. Bunun doğum günüsü var, sevgililer günüsü var, yıl dönümüsü var, el ele tutuştuğumuz ilk günün anması var…Var oğlu var! Kaba bir hesapla bugüne dek 50’ye yakın hediye almışım. Envai çeşit peluş hayvanından adlarını dahi bilmediğim nice çiçekler almışım; götürmediğim konser, yemeğe çıkarmadığım lokanta kalmamış durumda. 50’ye yakın sürpriz hazırlamışım. Bu da can! Bir yere kadar dayanıyor insan...…
  "Bu sene biraz daha mistik olsun, biraz da ruhlarımız yıkansın, hem de bize bu güzel günü bağışlayan o aziz insanı analım diye mevlüt okuttum. Elhamdülillah Müslümanız ama St.Valentine de bir din büyüğü, bir ermiş neticede, bu toprakların insanı sayılır o da. Kötü mü ettim ben şimdi?”

  Patrikhane temkinli

  Okutulan mevlüt hakkında görüşleri alınan patrikhane yetkilileri ise: “Yani aslında açıkçası dinler arası diyalog derken tam olarak kastettiğimiz bu değildi. Alper daha önce de Noel Baba hayrına diyerek kurban kesip kavurmasını getirmişti bize. Ortodoksluğu tam olarak anlatamadık o çocuğa biz. Yine de Allah kabul etsin tabi ki” diyerek olaya temkinli yaklaştı.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 14 şubat 2021 sevgililer günü

  13.
  Sevgililik kişiye özeldir... kimse 14 şubat diye genelleştiremez ağzını yırtarım.

  Önce insanlar solan kalplerini canlandırsın... zaten aşkınızda yalan bari böyle kıytırık kutlamalarla, en pahalı hediye en büyük sevgidir yalanıyla ''biz aslında çok seviyoz'' ya numaralarını kimse yutmaz.. Sen kendine aşıksın 2021 insanı itiraf et, terliğin tersini suratına yiyecen sonra..
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçı

  4.
  Hava şartları kötü olan maçtır. Şahsen ben erteleme bekliyorum. Ama öyle ya da böyle maç saatinde aşırı kar yağışı gözüküyor bu şekilde kimin kazanacağı belli olmaz.
  ... benimhalaumudumvar
 • atatürke zerre muhabbeti olmayan cenazeme gelmesin

  2.
  Ben öldükten sonra gelende bir gelmeyende. Bu ne biçim bir muhabbet? Kadir mısırlı denilen muptezel ölünce cenazesine gelen o dallamalardan haberi bile olmadı. Emin olun bizde ölünce olan bitenden hiç haberimiz olmayacak. Şu 3 günlük dünyada adam akıllı yaşamak istiyoruz ama ortadoğu cehennemine düştük amk. Nerede salak var bu coğrafyada nerede akıllı var batıda. Bu kader işte kara baht.
  ... benimhalaumudumvar
 • kemalist

  768.
  işgal yıllarında ingilizler, Mustafa Kemal in yanında etrafında kenetlenenlere bu şekilde vatan namus mücadelesi verenlere bu ismi taktılar. Onun için vatansız ve namussuzlar, o dönem ingiliz postalı altında ezilip padişah gölgesine sığınmak isteyen zavallı kişiliksiz insanlar kemalistleri sevmez.
  6 ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum