• şeyma subaşı

  411.
  Şu anda tv8 de gördüğümüz acunun sevdiği.

  Bu kadar zeka fazla geliyor yalnız.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • kayseri de parkta sevişen türbanlı

  64.
  AKP mitinginde katılıp günah çıkartacaktır.
  2 -3 ... benimhalaumudumvar
 • 97 bin entry girmek

  9.
  Uludağ sözlük maaş bağlayıp emekli etsin artık şu adamı diyerek destek verdiğim durumdur.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • 5 aydır işçilerin maaşını ödemeyen akp li belediye

  6.
  Deveye diken, insana *** deyişini hatırlatan durumdur.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • gençlerbirliği

  358.
  Küme düşmüş futbol takımıdır. Şu takıma destek Vermeyen ankaralılara yazık olsun dedirtir.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • şehirler arası otobüs

  30.
  Bel ve boyun düzleşmemin en büyük katkısıdır.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • alex de souza

  4870.
  Bugün itibari ile bir sezonda en çok gol atan yabancı oyuncu ünvanını batefemi gomis ile paylaşmaya devam edecek olan emekli futbolcu.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • 12 mayıs 2018 galatasaray yeni malatyaspor maçı

  11.
  Galatasaray ın Belhanda ve gomisin golleriyle 2-0 önde geçtiği maçtır.
  6 ... benimhalaumudumvar
 • yazarların çocukken para kazanma yöntemleri

  1.
  Yabani üzüm asma yapraklarını toplayıp pazarda satmak az harçlığım çıkmadı o zamanlar.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • okan buruk

  98.
  Galatasaray da 97-98-99-00 yıllarında 4 şampiyonluk ve uefa kupası kazanmış orta saha futbolcusu. Teknik direktörlük kariyerine 1 de Türkiye Kupası sığdırmış. Futbolu biliyor belkide gelecekte galatasarayın başına geçip başarılarına devam edecektir.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • temel karamollaoğlu

  178.
  Bu çizgiyi korumaya devam ederse akp den alacağı % 1 lik oy bile Türkiye tarihini değiştirecek olan siyasetçidir.

  AKP ye oy verenler bile iç siyasette yapılan adaletsizlikleri görüyor. Bunun bir etkisi olacaktır.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • tamam baş harfleri ile akrostiş şiir yazmak

  1.
  Türkiyem seçime durmuş
  AKP gitmem diyormuş
  Muharrem ince aday olunca
  AKP rüyasında
  Meral hanım görmüş.

  Saçma ama güzel.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • unutulmaz dizi replikleri

  1864.
  Küçük ibo yengesini amcasının ustası ile aynı yatakta yakalar ve o unutulmaz replikler gelişir;

  i-ibo
  Y-yenge

  i- yenge!
  Y- ibo.
  i- yenge!
  Y- ibo.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • zeus ve islam ilişkisi

  1.
  Zeus yunanlıların islamdan 1.400 yıl önce inandığı ve ibranilere akabinde müslümanlara geçmiş bir tanrıdır.

  Büyük iskenderin Doğu fetihleri orta Doğu kavimleri ile ilişkiye girerek helenistik çağı başlatması ile olup bitmiştir herşey.

  Çatlayıp patlasanızda allah dediginiz aslında zeustur.
  2 -2 ... benimhalaumudumvar
 • zeus ve islam ilişkisi

  1.
  Tanrı Zeus yunan mitolojisin de anlatılan hayali yunan tanrısıdır, Tanrı allah ise arap mitolojisinde (islam) anlatılan hayali arap tanrısıdır

  Mitolojide Zeus kısaca şöyle tanıtılır;

  Zeus – (Jüpiter) Zeus Tanrıların kralıdır. O Olimpos’ta altın tahtında oturur. Zeus başkan, Gök’ün hükümdariı, Yağmur Tanrısı, korkunç şimşeği fırlatan Bulut Toplayıcısıdır.

  Kuran’da ise Tanrı allah şöyle anlatılır;

  Allah Arş’a (tahtına) kurulmuştur. Allah’in arşını 8 melek taşır. Melekler ona 50 bin yılda çıkabilirler.
  Allah yeryüzüne yağmuru yağdırır, şimseği fırlatır.
  yıldırımlarla korkutur, cezalandırır, vs, vs, vs…..

  Ayrıca: Yunan mitolojisi: Tartaros – Yeraltının derinliklerinde bulunan korkunç yer. Ölülerin ruhları orada işkence görürlermis. Zeus kendisine isyan edenleri oraya atandı. Titanlar üzerinde zafer kazandıktan sonra onları da oraya atmıştı. Tartaros’un ruhu vardı canlıydı.

  Kuran: Sad/56. Onlar cehenneme girecekler. Orası ne kötü bir kalma yeridir. Zümer/71. O küfredenler, bölük halinde cehenneme sürülür. Nihayet oraya geldikleri zaman kapıları açılır, bekçileri onlara: Size, içinizden Rabbinizin âyetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı ihtar eden peygamberler gelmedi mi? derler. “Evet geldi” derler ama, azap sözü kâfirlerin üzerine hak olmustur. (Kuran’daki cehennem de canlı Konusuyor. Allah cehenneme soruyor; “doldun mu?” diyor. Cehennem; “Daha yok mu?” diyor.)

  Yunan mitolojisi: Deukalion – Prometheus ile Klymene ya da Kelaeno’nin oğlu, Pyrrha’nin kocası. insanlara sinirlenen Zeus bir gün onlara tufanı göndererek cezalandırdı. Deukalion ve Pyrrha onurlu oldukları için affedildiler. Deukalion bir sal yaptı ve onlar bu salın üzerinde dokuz gün yüzdüler, sular çekildikten sonra Parnas daglarina çiktilar.

  Kuran: Ankebut/14-15. Andolsun ki biz Nuh’u kendi kavmine gönderdik de o bin yıldan elli yıl eksik bir süre onların arasında kaldı. Sonunda onlar zulümlerini sürdürürken tufan kendilerini yakalayıverdi. Fakat biz onu ve gemidekileri kurtardık ve bunu âlemlere bir ibret yaptik. hud/44- Allah tarafindan denildi ki: “Ey yeryüzü suyunu yut! Ey gökyüzü sen de suyunu kes! Ve sular çekildi. Emir yerine gelmiş oldu. Gemi de Cudi dağı üzerine oturdu.

  Yunan mitolojisi: Iris – Thaumas ile Elektra’nin kızı. Müjdeli haber, ilahlarin ulagı. O, gökle yeri birbirine bağlayan gökkuşagı’nın sembolüdür. Tanrılara haber ulaştırmakla görevlidir. Güneşli havalarda, hafif incecik yağmur yağınca, güzel kız Iris, renkli ve süslü elbiselerini giyer, Tanrılardan yeryüzüne haberler iletirmiş.

  Kuran: Bakara/97. De ki: Cebrail’e kim düşman ise şunu iyi bilsin ki Allah’ın izniyle Kur’an’ı senin kalbine bir hidayet rehberi, önce gelen kitapları dogrulayıcı ve müminler için de müjdeci olarak o indirmiştir. Suara/192-193. Muhakkak ki o (Kur’an) âlemlerin Rabbinin indirmesidir. (Resûlüm!) Onu Rûhu’l-emîn (Cebrail) indirdi.

  Yunan mitolojisi hakkındaki en önemli kaynaklar Homeros’un ilyada Ve Oddyseia destanları. Homeros ise MÖ.800-900 civarında izmir’de yaşamış, yani Muhammed’in doğumundan yaklaşık 1400 yıl önce…

  Görmedin mi, Allah, bulutları sürüyor, sonra onları kaynaştırıp iç içe sokuyor, sonra onları birbiri üstüne yığıyor. Nihayet, onların arasından yağmurun çıktığını görüyorsun. Gökten, ondaki dağlardan bir dolu indiriyor da onunla dilediğini çarpıyor, dilediğinden de onu yan geçiriyor. Onun şimşeğinin parıltısı, neredeyse gözleri alıp götürecek. (Nur:43)

  Bahsi geçmişken bende en çok şu Allah’ı ve onunla beraber arş’ını taşıyan meleklere hayranım. Amele gibiler. Bütün işleri bu. Arş’ı taşırken kasta yapıyorlar mı aynı zamanda merak içindeyim. Hem Allah niye kendini taşıttırıyor, buna ihtiyacı mı var? Hem bu Allah’la meleklerin aynı paralelde olduğunu gösterir, zaten 50.000 yılda yanına çıkabiliyorlar, bu demek oluyor ki, Allah her şeyden münezzeh değişmiş.

  Kur’an, mitolojilik olaylar gibi, bazen fantastik bir hikaye niyetine açıp okunabilir mesela 8 melek meselesini de hikayeye renk katmak, daha keyifli okunsun diye eklemiş Muhammed herhalde. Ne yapıyormuşuz bundan sonra; Kur’an’ı okurken mantığınızı bir kenara koyup öyle okuyoruz.. Zinhar, akılla dini bir arada yürütmeye çalışıp çarpılırız yoksa. Tolkien, nasıl “orta dünya” yı yarattıysa, Kur’an ın yazarı da hayal gücünü sonuna kadar kullanarak, Tanrı Allah’ı yaratmış.

  Ayetlerimiz ona okunduğunda şöyle der: “Daha öncekilerin masalları!” (Kalem:15)

  Tefsirlere bakarsan bunu müşriklerin 1400 yıl önce ayetler kendilerine okunurken Muhammed’in yüzüne karşı söylediklerini görürsün: Bunlar eskilerin masalları! Bence de bunlar Einstein’ın incil’e dediği gibi “incil de muteber ancak yine de hayli çocukça olan ilkel efsanelerin bir toplamından ibaret”. Kuran da Müslümanlara göre incil’in devamı olduğuna göre aynı şeyi Kuran için de söyleyebiliriz.
  2 -3 ... benimhalaumudumvar
 • kim oruç tutuyor ki

  15.
  11 yaşından 30 yaşıma kadar kesintisiz tuttuğum lakin geçen yıl tutmadığım ve bu yıl tutmayacağım eylemdir. Keşke 11 yaşındayken allah neden aç kalmamı istesin diye kendi kendime sorsaydım ve allahın bu gibi küçük işlerle uğraşmayacak kadar büyük olduğunu idrak etseydim. Din denilen olgunun uydurma olduğunu aslında islamın Yunan Mitolojisi Araklı olduğunu anlasaydım.
  3 -5 ... benimhalaumudumvar
 • arda turan

  7210.
  Gevezeliğinin, sporcu olmasına rağmen siyaset, medya, magazinden uzak durmamasının bedelini çok kötü ödeyecekmiş gibi gözüken futbolcudur.

  Tayyip için oy verirken zaten galatasaray taraftarının tepkisini çekmiştir. RTE yi tek yuhalayan taraftar topluluğudur galatasaray.

  Onun için arda son 5-6 yılını Başakşehir de geçirirse şanslıdır. Kimse kusura bakmasın hakan Şükür bile futbolcu iken sadece futbol ile ilgilenmiştir ve kariyerini galatasaray da bitirmiştir. Sen cok erken başladın arda kusura bakma erken biteceksin.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • askeriyede starbucks var mı sorunsalı

  1.
  Subay gazinolarında standı açılan kahve zincirlerinden sadece biridir. Girip bir masaya otur bacak bacak üstüne at orada gördüğün omzunda yıldız olanlar garsondur. parmağını iki kere şıklatıp menü iste. Genelde saçma saçma bakarlar bu seni umutsuzluğa sürüklemesin gerekirse ters konuş, kız azarla emin ol para bile almayacaklar.
  4 ... benimhalaumudumvar
 • din yoksa bu hayatın amacı ne olabilir

  35.
  Içinde bulunduğumuz süreç hayat olarak tanımlanabilir. Hiçbirimiz neden bu gezegende olduğumuzu bilmiyoruz. Biliyorum diyende zamanında bir aracının tanrı ile iletişime geçip bana tapın benim için ibadet edin, oruç tutun , kurban kesin deyip bunları yapmazsan sizi yakacağım diyerek tehdit ettiğini iddia ediyor.

  Bu kadar güçlü bir varlık neden böyle birşey istesin ben olsam istemem bana ne kardeşim? Ben zaten yaratıyorum ister yaratırım ister yok ederim saçma sapan 60-70 sene yaşayan Bir canlıdan neden bir dine tapmasını isteyeyim?

  Olay şu; hücreler dokuları dokular organları organlar organizmayı organizma aileyi aile sülaleyi sülaleler Milliyeti nasıl oluşturuyorsa bu dünya da hatta bilmediğimiz bütün dünyalar da tanrıyı oluşturuyor biz zaten onun içindeyiz.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • örtünmek kadın fıtratında var mıdır

  7.
  Böyle bir fıtrat kadında varsa erkekte de olmalı diye düşündüğüm soru öbeği.

  Netice de kadın ve erkek sadece hormon farkından oluşan insan cinsinde varlıklardır.

  Birinin örtünmek zorunda olması diğerinin böyle bir sıkıntısının olmaması eşyanın tabiatına aykırıdır.

  Mesele Arapların kadınları mal gibi görmesidir. Yoksa neden adam ahırındaki koyun sayısı kadar haremine kadın tıksın.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum