• hülya avşar ın selfi filmine 1302 kişinin gitmesi

  15.
  Çoğunluğun karanlık ve salon boş olduğu için giden çiftler olduğunu düşündüğüm filmdir.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • turabi çamkıran

  1015.
  Geçen hafta biten oylama sonrası şimdi mustafa Kemale beni çıkar diye atar yapan tespih sallayıcı delikanlı müsfettesi. Zaten oylama sonuçları belli bu hareketi yaptıktan sonra oylama olmayacak. ya kendini çok akıllı zannediyor ya da bunu bile Akıl edemeyecek kadar fikirsiz. Böyle bir insanın 1 milyon lira parası bir de altında Jipi var Acun sayesinde. Bunu bildiği için Acun a itiraz bile edemiyor.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • türk düğünü

  6.
  Kadınların sadece 1 gece için abiye, ayakkabı ve Çanta istediği düğünlerdir.

  Eşimin amcasının düğünü var bu cuma 400 km yol, 200 liraya abiye, 150 liraya 2 ayakkabı aldım. Çantadan ise yalvar yakar vazgeçirdim.

  Onun için keseye zarardır Türk düğünü. insanı evlenmeden, akrabadan , yüksek ses hoparlörden, çalgıdan çengiden, yürümekte zorlanıp Kıvırtan ama etrafını kesen bekar kızlardan bıktırır.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • kanal 7 deki hz yusuf

  4.
  ibrani efsanesini konu edinen dizidir.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • turabi çamkıran

  997.
  Her 10 kişiden 9 unun maymun, antipatik, küfürbaz, cahil, yobaz dediği sipritzitci. Nasıl 2 kere şampiyon oldu peki diye insan sormadan edemiyor?
  2 -3 ... benimhalaumudumvar
 • ak parti giderse islam biter

  17.
  Müslüman olmadığım için beni ilgilendirmeyen durum. Lakin akp giderse hırsızlık, Yalancılık, adam kayırma, rüşvet, pislik, korku politikası, sindirme, cemaatler ile devletin iş birliği yapması vs. Biter işte o beni ilgilendiriyor.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • allah ta eksik olan şeyler

  27.
  Gönderdiği kitapta ol deyince olur deyip, kainatı 6 günde yarattığını iddia etmesi. Sabah oruç tutun akşam açın deyip dünyanın bazı yerlerinde 6 ay gündüz 6 ay gece olması.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • namaz kılanın önünden geçmek

  8.
  3.000 km uzaklıktaki bir taş parçasına karşı durup ibaret eren bir müminin önüne geçilerek parazit yapılan eylemdir. Sanki radyo istasyonu mübarek. Dünyanın en kurak yerinde bulunan bir taş parçasına karşı ibaret ederken başkaları samanyolu galaksininin dışına araç gönderip fotograf alıyor. Hayatın gerçek anlamını sorguluyor.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • karınızı benimle aldatır mıydınız

  11.
  1220 oy kullanılmış ankettir. Bunun % 67 si olan 800 kadar kişinin karısına sadakatinin olmaması mı acı yoksa 800 kişi üstümden geçecek diye ego tatmini yapan dişi kişisi mi anlamadım.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • yağmurda yaz lastiği kullanılır mı

  1.
  Malum cuma günü geneli yurt genelinde yağmur var. Benim ise ankara dan Adana ya gitmem lazım. ilk uzun yolum olacak onun için endişem mevcut. Acaba yaz lastiği yağmurda sıkıntı yapar mı? Yoksa endişelerim boş mu?

  Edit; araç Opel Corsa 1.2 Swing.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • deizm

  479.
  Yavaş yavaş beni kendine çeken durumdur.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • dinde var olan zaman mantıksızlığı

  11.
  Ol deyince olduran bir varlığın kainatı 6 günde yaratması kadar mantıksızdır.
  4 -3 ... benimhalaumudumvar
 • cübbeli ahmet hoca

  3148.
  Yanmayan kefen satan dini şahsiyet.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 2002

  31.
  Benim için Dünya kupasıdır.

  Brezilya maçı için tarih sınavına girmeyip 0 almamdır.
  Rivaldo şerefsizi yüzünden yenilmemize rağmen hiç pişman olmayışım.

  Kosta Rika maçını arkadaş ile izlememdir.

  Çin maçında hiç tanımadığın amcalara sarılışım.

  Japonya maçından sonra saçımı ümit davala gibi kesişim.

  Senegal maçında düğün günü damatla kaçıp maçı seyredişim.

  Brezilya yarı finalinde teyze oğlu ile sarılıp ağlayışım.

  Güney Kore maçında traktör römorkunda bayrak sallayışım. 16 yıldır dünya kupasına gidemiyoruz. Onun için unutmam mümkün değil 2002 dünya kupasını.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • babanın vefat etmesi

  10.
  1 buçuk yıl kadar önce başıma gelen olay. Ben kız kardeşlerim kadar ağlayamadım. Pazar günüydü kefen bezi bulmam lazımdı. Belediyeden mezar yeri ayarlamam lazımdı. Gelen taziyecilere yemek çıkarmam lazımdı. Velhasıl kelam hastanede noterde banka da bir yığın iş ile uğraşmam lazımdı. Annem kardeşlerim rahatlıkla ağlayıp sızlarken ben beyaz mühürlü kâğıtlarda babamın resmine bakıp durdum. Nüfus kaydını düşerken ölüm tarihine bakıp kendi kendime bu gerçek mi sordum. Önceleri anlatırım gibi geliyordu şimdi ise azar azar her tarafımda acısı büyüyüp duruyor.

  Pişmanlık biraz var. Hatalarım elbette var. Şunu bildim baba ve anne birer hazine. Kaybeden fakirleşiyor.
  8 ... benimhalaumudumvar
 • planlı ve dakik yaşamak

  7.
  Ortalama 60 yıl yaşamak için geldiğimiz dünyada yapılacak en boş eylemlerden biridir. Sen planlı ve dakik olsan eline ne geçecek kendine boşuna işkence yaptığınla kalırsın. Ölmeden önce uyuya bildiğin kadar uyu. Ölmeden yatmadığın kadar geç yat. Birgün de işe geç git mesela sırf keyfinden, birgün de cep telefonsuz yaşa, hiç mi alkol almadın birgün doyasıya iç merak etme bağımlı olmazsın günahıda benim boynuma, 30 yaşına kadar cinsel ilişki yaşamadın mı? Evleneceğin prensi veya prensesi mi bekliyorsun? Saçmalama herşey zamanında güzel doya doya sev Sevil seviş.

  Neticede bu hayat senin kasmaya gerek yok, bir gün azrail seni de dürtecek o zaman seni hatırlayan bile olmayacak.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • erdoğan ekonomiyi düzeltip ülkeyi cennete çevirdi

  17.
  Gelir adaletsizliğin olduğu cennettir. 4 adet Huri mi, elmastan köşkü mü, altından şerbet akan ırmağımı kim aldıysa geri versin.
  4 ... benimhalaumudumvar
 • çocuklar duymasın

  981.
  Bir bölümünde hint dizileri ile dalga geçerken rastlamış bulunduğum dizi. Haluk rüya görüyor ve çevresindeki insanlar yarı türkçe yarı ingilizce konuşarak dans ediyorlardı. Bende saçmalık diyerek kanal değiştirmiştim. Daha sonra youtube da Arif in Manchester a attığı golü ararken rastladım ve sonunu izlemediğim için pişman oldum. Haluk rüyasından sıçrayarak uyanmış ve iyiki de Atatürk bizi kurtarmış demişti. Onun sayesinde dilimizi konuşuyoruz!! işte bu biz bugün hintliler gibi yarı ingilizce bir dil konuşmuyor isek bu Atatürk sayesinde. Bunu dolaylı olarak anlatan başka dizi var mı?

  Yine bu dizi sayesinde birçok izleyen Çanakkale Savaşı akşam yemeği menüsünü öğrendi. 1 dilim ekmek 3 zeytin, üzümsüz hoşaf.

  Onun için fena dizi değildir. izleyin çocuklara izlettirin emin olun faydasını görecekler göreceksiniz.
  3 -2 ... benimhalaumudumvar
 • 15 nisan 2018 galatasaray medipol başakşehir maçı

  92.
  Gençlerbirliği maçına üzüldüğüm maçtır. Son 5 maçta 4 takım şampiyonluk potasına girmiştir.
  5 ... benimhalaumudumvar
 • 8 milyar insanın parmak dil izinin farklı olması

  5.
  Tanrının varlığınının kesin kanıtı. Hatta hayvanların dna ları bile birbirinden farkı bitkilerinin bile böyle. Hatta mikroorganizmalar bile birbirinden farklı. Bu kadar çeşitlilik varken tanrı yoktur demek saçmalık.
  7 -5 ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum