• yağmurda yaz lastiği kullanılır mı

  1.
  Malum cuma günü geneli yurt genelinde yağmur var. Benim ise ankara dan Adana ya gitmem lazım. ilk uzun yolum olacak onun için endişem mevcut. Acaba yaz lastiği yağmurda sıkıntı yapar mı? Yoksa endişelerim boş mu?

  Edit; araç Opel Corsa 1.2 Swing.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • deizm

  468.
  Yavaş yavaş beni kendine çeken durumdur.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • dinde var olan zaman mantıksızlığı

  10.
  Ol deyince olduran bir varlığın kainatı 6 günde yaratması kadar mantıksızdır.
  4 -3 ... benimhalaumudumvar
 • cübbeli ahmet hoca

  3116.
  Yanmayan kefen satan dini şahsiyet.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 2002

  30.
  Benim için Dünya kupasıdır.

  Brezilya maçı için tarih sınavına girmeyip 0 almamdır.
  Rivaldo şerefsizi yüzünden yenilmemize rağmen hiç pişman olmayışım.

  Kosta Rika maçını arkadaş ile izlememdir.

  Çin maçında hiç tanımadığın amcalara sarılışım.

  Japonya maçından sonra saçımı ümit davala gibi kesişim.

  Senegal maçında düğün günü damatla kaçıp maçı seyredişim.

  Brezilya yarı finalinde teyze oğlu ile sarılıp ağlayışım.

  Güney Kore maçında traktör römorkunda bayrak sallayışım. 16 yıldır dünya kupasına gidemiyoruz. Onun için unutmam mümkün değil 2002 dünya kupasını.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • babanın vefat etmesi

  10.
  1 buçuk yıl kadar önce başıma gelen olay. Ben kız kardeşlerim kadar ağlayamadım. Pazar günüydü kefen bezi bulmam lazımdı. Belediyeden mezar yeri ayarlamam lazımdı. Gelen taziyecilere yemek çıkarmam lazımdı. Velhasıl kelam hastanede noterde banka da bir yığın iş ile uğraşmam lazımdı. Annem kardeşlerim rahatlıkla ağlayıp sızlarken ben beyaz mühürlü kâğıtlarda babamın resmine bakıp durdum. Nüfus kaydını düşerken ölüm tarihine bakıp kendi kendime bu gerçek mi sordum. Önceleri anlatırım gibi geliyordu şimdi ise azar azar her tarafımda acısı büyüyüp duruyor.

  Pişmanlık biraz var. Hatalarım elbette var. Şunu bildim baba ve anne birer hazine. Kaybeden fakirleşiyor.
  9 ... benimhalaumudumvar
 • planlı ve dakik yaşamak

  7.
  Ortalama 60 yıl yaşamak için geldiğimiz dünyada yapılacak en boş eylemlerden biridir. Sen planlı ve dakik olsan eline ne geçecek kendine boşuna işkence yaptığınla kalırsın. Ölmeden önce uyuya bildiğin kadar uyu. Ölmeden yatmadığın kadar geç yat. Birgün de işe geç git mesela sırf keyfinden, birgün de cep telefonsuz yaşa, hiç mi alkol almadın birgün doyasıya iç merak etme bağımlı olmazsın günahıda benim boynuma, 30 yaşına kadar cinsel ilişki yaşamadın mı? Evleneceğin prensi veya prensesi mi bekliyorsun? Saçmalama herşey zamanında güzel doya doya sev Sevil seviş.

  Neticede bu hayat senin kasmaya gerek yok, bir gün azrail seni de dürtecek o zaman seni hatırlayan bile olmayacak.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • erdoğan ekonomiyi düzeltip ülkeyi cennete çevirdi

  17.
  Gelir adaletsizliğin olduğu cennettir. 4 adet Huri mi, elmastan köşkü mü, altından şerbet akan ırmağımı kim aldıysa geri versin.
  4 ... benimhalaumudumvar
 • çocuklar duymasın

  967.
  Bir bölümünde hint dizileri ile dalga geçerken rastlamış bulunduğum dizi. Haluk rüya görüyor ve çevresindeki insanlar yarı türkçe yarı ingilizce konuşarak dans ediyorlardı. Bende saçmalık diyerek kanal değiştirmiştim. Daha sonra youtube da Arif in Manchester a attığı golü ararken rastladım ve sonunu izlemediğim için pişman oldum. Haluk rüyasından sıçrayarak uyanmış ve iyiki de Atatürk bizi kurtarmış demişti. Onun sayesinde dilimizi konuşuyoruz!! işte bu biz bugün hintliler gibi yarı ingilizce bir dil konuşmuyor isek bu Atatürk sayesinde. Bunu dolaylı olarak anlatan başka dizi var mı?

  Yine bu dizi sayesinde birçok izleyen Çanakkale Savaşı akşam yemeği menüsünü öğrendi. 1 dilim ekmek 3 zeytin, üzümsüz hoşaf.

  Onun için fena dizi değildir. izleyin çocuklara izlettirin emin olun faydasını görecekler göreceksiniz.
  3 -2 ... benimhalaumudumvar
 • 15 nisan 2018 galatasaray medipol başakşehir maçı

  91.
  Gençlerbirliği maçına üzüldüğüm maçtır. Son 5 maçta 4 takım şampiyonluk potasına girmiştir.
  5 ... benimhalaumudumvar
 • 8 milyar insanın parmak dil izinin farklı olması

  5.
  Tanrının varlığınının kesin kanıtı. Hatta hayvanların dna ları bile birbirinden farkı bitkilerinin bile böyle. Hatta mikroorganizmalar bile birbirinden farklı. Bu kadar çeşitlilik varken tanrı yoktur demek saçmalık.
  7 -6 ... benimhalaumudumvar
 • rte nin akp lilere başakşehir i destekleyin demesi

  10.
  Devlet tarafından bütün borçları silinen daha bir kaldırım taşı kadar Vergi vermeyen 3 büyüklerin alındığı söylemdir. Birincisi siyasetçi takım tutabilir. Mesut Yılmaz Başbakan iken galatasaray maçlarına giderdi. Adamlar Beşiktaşın yerli Topçuların birine verdiği bonservis ile takım kurdu. Tamam destek çok ama 3 Büyüklerde ak kaşıktan damlayan süt değil. Kan emici, sırtlan dişli aç köpek sürüsü. 2010 da Bursaspor ne güzel Faça çekmişti şimdi Başakşehir olabilir.
  2 -6 ... benimhalaumudumvar
 • aşkım 4 tane poğaça söylesene diyen kız

  7.
  Kışlık kızdır. Kışın yakıt masrafından tasarruf ettirir. Sabah yataktan kalkmayı işkence haline getirir.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • tarihin en iyi askeri

  8.
  3.000 kişi ile 100.000 kişilik Pers ordusunu yenen iskender.

  Anadolu bozkırında yunanı erzaksız ve ikmalsiz bırakıp yok eden Atatürk.

  işin garibi iki savaşta hemen hemen aynı yerde küçük Asya da yani ege tarafında olmuş.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • günde 8 saat ders çalışmak

  29.
  8 veya 12 saat çalışarak değil gerektiği kadar çalışarak başarı elde edinebilir. Bunun için önemli olan vicdandır. Ben öğrenci iken Geometriye tam 2 yıl çalıştım ama tarihe hiç çalışmadım. Önemli olan öğrencinin kendini bilmesi eksiklerini bilmesi kendi ile doğru konuşması. Yoksa 8 saat hem çok uzun hem de bıtkınlık verecek bir süre.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • thy uçuşlarında içki verilmesin kampanyası

  10.
  Uçağa verecek parayı bulan Yurdum insanının yeni beklentisini. Sanırsam yurt içinde alkol zaten yok. Yurt dışında gavur elleri görmek için kıçını yırtan sözde muhafazakar kardeşimiz taka taka alkole takmış. Diyecek birşey yok.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • kilise vs cami

  26.
  Güya tanrı için yapılan binalardır. Tek amaç ise oradan para alacak bir imam veya papaza ekmek teknesi açmaktır.

  Yoksa yaratan ne yapsın ibadethaneyi.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • türkiye de abartılmış sanatçılar

  25.
  Sanatçı sınıfına bile sokulmayacak hande Yener, Gülşen , Demet Akalın üçlemesi olabilir.
  10 ... benimhalaumudumvar
 • islam ın olmadığı ülkelerde huzur olmaması

  10.
  Doğru tespittir. Daha başlarında peygamber varken birbirlerini öldüren bir barış dininin bulunduğu coğrafyadan bahsediyoruz. Taberi denilen bir tarihçinin kitabında daha o devirde Ebû cehilin kafasını koparıp cesedini bile parçaladıkları yazar. Yani inandıkları tanrı bile kitabında savaşın diye emrediyor. Peygamber ölmüş ben peygamberim diyen ve etrafında kümelenen insanları idam etmişler. O kadar çok kafası kesilen varmış ki geçenlerde ramazanda Halid bin Velid dizisini izlerken bile gizlememişler yansıtmışlar diziye. Anadolu da daha Türk yokken ansiklopedilerde şehirlerinde tarihçe kısmında emevilerin yağmaladığı şehir kalmamış bunları okumak ile geçti çocukluğum niğde Kayseri konya vs. Şehirler yağmalanmış kadın kızlar kervana takılmış hareme tıkılmış. Bugün bile ben şiiyim sen sunnisin diye birbirini öldüren bir din grubundan bahsediyoruz. iran ı, Arabistan ı, Suriyesi hepsi aynı....

  Biz bile 80 sene huzurlu yaşadık ise türklüğün sayesinde yaşadık. Kadim Türk atalarımızın bize öğrettiği öğretilerde aman diyene el kalkmaz diyordu, kadınlara değer diyordu, han ın yanına hanım oturuyordu. Şimdi sorsan islam kadına değer veriyor derler. Asıl diğeri bizim Atalar vermiş. iyiki de vermiş analarımız evin gizli reisi olmuş.

  Bizi bu coğrafyaya sokan şimdiki yöneticilerimize teşekkür etmek lazım. Islamın ne olduğunu bize gösterdikleri için benim gibi dini bütün bir insanı nasıl islamı reddeten biri haline getirdikleri için.

  Biz kadına şiddet nedir bilmezdik, pedefoli bilmezdik hele de kuran kursunda, ensest bilmezdik, kadın cinayeti bilmezdik hepsi son 15 yılda oldu veya gözle görülür hale geldi.

  Umarım birgün yine sırtımızı bu coğrafyaya döner ve kendi özümüzü buluruz. Yoksa huzurumuz kalmayacak. Allah için hırsızlık, cinayet yapacak adamlar türeyecek ve biz mutsuz olacağız. Umarım.
  5 ... benimhalaumudumvar
 • hatay usulü soslu döner

  121.
  Havası ve suyuna bağlı olduğundan en iyisi Antakya da yenilen dönerdir.
  2 ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum