• tansu çiller

  412.
  Süleyman soylu bu kadının yokluğunda milliyetçi oldu. Asıl milliyetçi nasıl olunur bu kadının zamanında yaşayanlar bilir. Yunanistan a kardakta nasıl geri adım attırdı. Pkk lı leşlerden nasıl kule yaptırdı bilen bilir.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 • en iyi sucuk markası

  103.
  En iyisi eğitim almış sucuktur. Fen lisesi çıkışlılar daha iyi oluyor zannımca.
  ... benimhalaumudumvar
 • istanbul da çöp dağları

  2.
  Büyükşehir Bld tarafından toplanmıştır. Şu anda o görüntüler yok. 5100 TL isteyen işçiler bir zahmet kovulsun tazminatları ödensin artık. Akp belediye yi alsa işten çıkarmasınlar diye cuma namazından selfi çekecek adamlar 3700 veya 4000 tl maaşı beğenmeyip 5100 lira istiyorlar. Kovulsun ya da onları destekleyen akp li belediyeler işe alıp 2700 TL den çalıştırsınlar.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • 58 sezonluk ligte neden 60 şampiyon var

  1.
  yıl 1955; uefa, şampiyonlar ligi'ni kurma kararı alıp turnuva oynatmaya başlıyor.

  1956-1957 sezonunda türkiye futbol federasyonu, uefa'ya 'bizi de turnuvaya al' diyor. uefa da 'şampiyonunu belirle, isim olarak gönder bana, alacağım sizi' diyor.

  türkiye'de bu zaman aralığında izmir, istanbul ve ankara'da ayrı ayrı profesyonel ligler oynanıyor. her birinden ayrı şampiyon çıkıyor.

  türkiye, 1956-57 sezonu için uefa'ya istanbul lig şampiyonu galatasaray'ın ismini veriyor. o sene galatasaray şampiyonlar ligi'ne katılmış oluyor.

  federasyon, sadece istanbul lig şampiyonunu gönderme kararı alınca izmir ve ankara lig şampiyonları buna haklı olarak itiraz ediyor.

  bunun üzerine federasyon, 57-58 sezonu için uefa'ya gidecek olan takımı belirlemek için istanbul (2)-ankara (2)-izmir (2) liglerinden gelen toplam 6 takımla federasyon kupası düzenliyor. burada şampiyon olan takım uefa'ya gidiyor. bu yıl için de beşiktaş şampiyon olduğu için o şampiyonlar ligi'ne katılmış oluyor.

  diğer yıl 58-59 sezonu içinde aynı şekilde federasyon kupasında yine beşiktaş birinci olunca o yıl şampiyonlar ligi'ne katılıyor.

  59-60 sezonuna geldiğimizde ise türkiye futbol fedarasyonu istanbul-ankara-izmir liglerini birleştirip ulusal lig formatına geçiyor. artık burada şampiyonlar olanlar direk şampiyonlar ligi'ne katılmaya başlıyor.

  ülkemizdeki şampiyonluk sayısı normalde 59-60 sezonundan itibaren başlıyor.ancak bundan önceki iki yılda üç ulusal ligin (istanbul-ankara-izmir) ortak şampiyonu (federasyon kupası) olduğunu söyleyerek kazandığı iki şampiyonluğu istiyor.

  ilk başta türkiye futbol federasyonu bu durumu kabul etmese de uefa'nın kararı ile fikrini değiştirip haklı olarak beşiktaş'a şampiyonlukları veriliyor.

  buradaki mantık o iki yılda ulusal ligler arasında oynanan turnuvada şampiyon takımın olmasıdır.
  diğer yıllarda ise istanbul-ankara-izmir ulusal liglerinde herkes ayrı şampiyon olduğu için bir takıma şampiyonluk verilemez.
  -1 ... benimhalaumudumvar
 • 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçı

  18.
  Galatasaray ın Muhammed Mustafa ile islamı yaydığı maç olmuştur.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • atatürk kuran ı kerimleri toplayıp yakmış doğru mu

  11.
  Öyle bir şey yapacak olsa şimdi kimsenin kurandan haberi olmazdı. Atatürk e bu iftiraları atanların şimdi lüks evlerde, lüks arabalarda tarikatlar ve cemaatler kisvesi altında binlerce insanın sırtından emek harcamadan zengin hayatı yaşaması olayı özetliyor aslında.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • ligi puansız tamamlamak

  2.
  Amatör liglerde çokça görülen olay.

  Kosice, Fenerbahçe, Anderlecht, Rapid Vien, L.Sofya, Dinamo Kiev, Debreceni, Macabi Haifa nında şampiyonlar liginde sıfır çekmişliği vardır.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • elma yendi diye olay çıkaran allah

  12.
  Elin ateistleri marsa çıkıp orada koloni kurmayı hedefliyor. Hala bir elma ile buraya geldiğimize inananlar var. Öyle olsa bile bunun ispatı dünyanın dışına çıkıp uzayda başka hayatlar aramakta geçiyor. Yani allah'ın varlığı sadece birinin çıkıp ben Allahım derse geçerlik kazanacak. O zaman sorarız neden elma diye?
  1 -2 ... benimhalaumudumvar
 • süper lig 2020 21 sezonu

  20.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130498/+

  Alışın bu sıralamaya bence lig Fabrika ayarlarına döndü.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • covid den ölen hadisçinin cenaze töreni

  18.
  1400 sene önce peygamberin söylendiği iddia edilen sözlerin alimi nasıl oluyor anlayamadım. Zaten o işi o zamanlar birileri yapmadılar mı?
  ... benimhalaumudumvar
 • şampiyon fenerbahçe

  122.
  Galaksi takımı Fenerbahçe nin PTT 1. Ligde yapabileceği olay.
  ... benimhalaumudumvar
 • aslolan fenerbahce dir

  1179.
  Sözlük geleneği haline geldi. Her fener maçı sonrası yazıyorlar buraya.
  7 ... benimhalaumudumvar
 • hdp vs hüdapar

  3.
  ikisininde kapatılması lazımdır.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • kemal kılıçdaroğlu nun en büyük başarısı

  18.
  Tarafsız gözle yazıyorum. istanbul ve Ankara yı belediye seçimlerinde alması. Bundan 3 sene önce söyleseler kıçınızla gülerdiniz itiraf edin.
  2 -1 ... benimhalaumudumvar
 • muammer sun

  23.
  Büyük bestekardı. Maalesef böyle insanlara yaşarken değer verilmediği gibi ölünce de değer verilmiyor.
  ... benimhalaumudumvar
 • muslerasız galatasaray

  5.
  (#44394253)

  Ne demiştik.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • hdpye oy veren seçmen

  7.
  Chp lilerden çok akp ye oy veren kürtlerin oy verdiğini düşündüğüm seçmen. Yani oy geçişleri öyle oluyordur.
  3 ... benimhalaumudumvar
 • 1967 1974 yunanistan askeri cuntası

  2.
  Kıbrısta Türk silahlı Kuvvetlerinden küsküyü yiyince dağılan cuntadır. Hem anti demokratik yollarla darbe yapıp başa gel hem de girdiğin ilk savaşta yenil. Aslında Yunanistan ve Rum kesiminin dua etmesi lazım Türkiye ye hem eoka örgütünden Kıbrıs hem cuntadan Yunanistan kurtuldu.
  1 ... benimhalaumudumvar
 • yeni açılacak dönerciye isim tavsiyeleri

  23.
  Bedava döner. ( ama kasaya gelene kadar)
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • oğluna babasının ismini veren tip

  3.
  ikilemde kaldığım durumdur. 2016 da babamı kaybettim. Hala aklıma geldiğinde burnumun direği sızlar. Herşey yolunda giderse Temmuz da bir oğlum olacak ailem babamın ismini vermemi umuyor. Ama ben yapamayacağım galiba. Hayatımda ilk defa milletin ne söylediğine bakmadan bir karar verebilirim. Varsın desinler babasına değer vermiyor diye babam zaten benim içimde. Oğluma babamın ismini verip hem ona hem de kendime kötülük etmek istemiyorum.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 • yeni şeyler getiriyorum